Trawniki i zielone dachy - Blog Green Flor

trawa z rolki

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Zielony dach ekstensywny a bezpieczeństwo

Zielony dach ekstensywny a bezpieczeństwo

Wytwarza tlen, poprawia izolacyjność akustyczną dachu, stwarza dodatkową przestrzeń rekreacyjną i pozwala odzyskać powierzchnię biologicznie czynną. To tylko niektóre korzyści, jakie zielony dach zapewnia inwestorowi.

Korzyści z posiadania trawnika z rolki

Korzyści z posiadania trawnika z rolki

Trawnik zakłada się z wielu powodów. Jednym z nich jest chęć stworzenia estetycznej przestrzeni wokół domu i innych budynków, czy na działce. W rzeczywistości trawnik generuje więcej korzyści.

Zielony dach – 3 podstawowe warstwy

Zielony dach – 3 podstawowe warstwy

Dach pokryty roślinnością jest ozdobą coraz częściej widywaną już nie tylko na budynkach komercyjnych, ale też na domach jednorodzinnych. Konstrukcja takiego zielonego dachu składa się z trzech zależnych od siebie warstw. Ponieważ wiele osób do tej pory o tym nie wiedziało, warto wypowiedzieć się na ich temat nieco szerzej. W końcu odgrywają one bardzo ważną rolę. To dzięki nim dach ten istnieje.

Czy dach zielony może być całkiem bezobsługowy?

Czy dach zielony może być całkiem bezobsługowy?

Ochrona hydroizolacji dachu przed działaniem temperatur: niskich i wysokich, ochrona przed promieniami UV, czyste powietrze – to tak naprawdę tylko wybrane zalety ekstensywnego dachu. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej. O najważniejszych przeczytasz tu: www.greenflor.pl/zielone-dachy.

Powierzchnia biologicznie czynna – wyjaśniamy czym jest i jak ją obliczyć

Powierzchnia biologicznie czynna – wyjaśniamy czym jest i jak ją obliczyć

Każda realizacja inwestycji budowlanej wiąże się z koniecznością wygospodarowania części terenu pod powierzchnię biologicznie czynną. O tym, czym jest ta powierzchnia, mówi Rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Warto bliżej poznać to zagadnienie i przede wszystkim dowiedzieć się, w jaki sposób obliczyć procent zabudowy działki, jaki musi być przeznaczony pod wspomniany teren biologicznie czynny.

Niebiesko zielona infrastruktura dla komfortu i zdrowia ludzi

Niebiesko zielona infrastruktura dla komfortu i zdrowia ludzi

Coraz częściej słyszy się o miastach i gminach na terenie całej Polski, które inwestują w niebiesko zieloną infrastrukturę. Wszystko to w celu przystosowania się do stale zmieniającego się klimatu. Celem poprawy jakości życia ludzi w miastach, dziś odprowadza się toksyny, ochładza zabetonowane przestrzenie, a także poprawia jakość powietrza. Jednak to zbyt mało.

Retencja wody opadowej na dachach budynków – jak działa i czy faktycznie ma sens?

Retencja wody opadowej na dachach budynków – jak działa i czy faktycznie ma sens?

Obfite i częste opady deszczu na terenach miejskich, które są w znacznej mierze dość mocno uszczelnione, przyczyniają się do częstych zalań i podtopień. To jednocześnie powoduje obniżenie poziomu wód gruntowych. Przywrócenie równowagi w cyklu hydrologicznym jest możliwe na przykład poprzez odprowadzanie wody opadowej w miejsca czasowej retencji.

Odpowiednie nawadnianie trawnika

Odpowiednie nawadnianie trawnika

Odpowiednie nawadnianie, czyli podlewanie trawników, to jeden z najważniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak często powinno się podlewać swój trawnik, żeby zapewnić mu właściwe warunki do wzrostu i do dalszego rozwoju? W jaki sposób najlepiej jest nawadniać swój trawnik? Na te i inne pytania na temat podlewania trawników odpowiadamy w naszym dzisiejszym wpisie na blogu Green Flor.

Czym nawozić trawnik?

Czym nawozić trawnik?

Właściwa pielęgnacja trawnika ma na celu sprawienie, że będzie on się charakteryzował dużą wytrzymałością i odpornością na trudne warunki atmosferyczne, będzie gęsty i ciemnozielony. Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych trawników jest ich nawożenie. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie tłumaczymy, czym powinno się nawozić trawniki oraz jak często powinno się wykonywać takie zabiegi.

Jakie warstwy wchodzą w skład ekstensywnych systemów zielonych dachów?

Jakie warstwy wchodzą w skład ekstensywnych systemów zielonych dachów?

Ekstensywne systemy zielonych dachów są coraz częściej umieszczane na miejskich budynkach mieszkalnych, obiektach biurowych oraz na domach jednorodzinnych. Ich stosowanie przynosi bardzo dużo korzyści: ma pozytywny wpływ na estetykę budynku, chroni i przedłuża żywotność poszycia dachowego, stwarza doskonałą izolację termiczną budynku oraz oczyszcza powietrze. Takie korzyści są możliwe do osiągnięcia dzięki odpowiedniej budowie ekstensywnych systemów zielonych dachów. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, z jakich warstw składa się każdy wykonywany w Green Flor system zielonego dachu.

Dlaczego warto zdecydować się na ekstensywny, a nie intensywny system zielonego dachu?

Dlaczego warto zdecydować się na ekstensywny, a nie intensywny system zielonego dachu?

Zielone dachy są coraz częściej wybierane przez inwestorów, jako sposób zwiększenia ilości zieleni w miastach. Istnieją dwa podstawowe rodzaje dachów zielonych: systemy ekstensywne i systemy intensywne. Green Flor specjalizuje się w tworzeniu ekstensywnych systemów zielonych dachów, które są po prostu znacznie bardziej uniwersalne. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej porównujemy oba rodzaje systemów zielonych dachów i wskazujemy, dlaczego planując taką inwestycję lepiej jest wybrać system ekstensywny.

Trawa z rolki sposobem na założenie trawnika jesienią

Trawa z rolki sposobem na założenie trawnika jesienią

Większość osób decyduje się na założenie trawnika wiosną. Według ogrodników lepszym terminem jest jednak jesień i to właśnie wtedy jest największa szansa na dobre przyjęcie się trawy, zwłaszcza jeśli mamy zamiar ułożyć trawnik z rolki. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej tłumaczymy, dlaczego jesień jest tak dobrym okresem na założenie trawnika, dlaczego lepiej w tym celu sprawdza się trawa z rolki niż trawa z siewu oraz jak należy przygotować podłożę przed ułożeniem trawnika z rolki.

OFERTA GREEN FLOR

Wykorzystujemy produkty ekologiczne i promujemy takie rozwiązania wśród naszych klientów. Stworzyliśmy wyjątkowy ekstensywny system zielonych dachów, który ze względu na swoje małe wymagania techniczne z powodzeniem można użytkować na większości rodzajów konstrukcji dachowych.

Zajmujemy się również produkcją wysokiej jakości trawników rolowanych. Nasze specjalnie wyselekcjonowane mieszanki traw rosną na plantacjach na Podlasiu. W tym czystym, ekologicznym rejonie Polski znaleźliśmy idealne warunki uprawy, skąd następnie nasze gęste, zielone trawniki trafiają do klientów w całym kraju.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. W dziale "Katalog produktów" przedstawiamy oferowane przez nas maty, geowłókniny i inne akcesoria wykorzystywane w systemach dachów zielonych. Wybierz współpracę z Green Flor i ciesz się kojącą zmysły zielenią w swoim otoczeniu!

Green Flor - zielone dachy

Green Flor
Moskwin 1
17-132 Wyszki k. Białegostoku
woj. podlaskie

DOŁĄCZ DO NAS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright GREEN FLOR © 2022 | Polityka prywatności

Tworzenie stron: Agencja reklamowa Whiteart
logo greenflor