Zalety trawy w rolkach

trawa z rolki
trawa w rolce - zalety

Wybór trawy z rolki w miejsce tradycyjnej uprawy trawnika ma wiele korzyści. Jest to mniej czasochłonny proces o gwarantowanych efektach. Zakładając trawnik od podstaw, nie mamy tego komfortu, ponieważ nie wiemy, jaki rezultat przyniesie nasza praca. Tymczasem trawę z rolki widzimy jeszcze przed położeniem jej na przygotowanym pod nią gruncie. Wystarczy więc wybrać dostawcę, który dostarczy trawę w rolkach najlepszej jakości, dostosowaną do warunków wzrostu. Wystarczy wybrać trawę Green Flor.

Już ułożona trawa w rolkach ma wiele zalet widocznych na pierwszy rzut oka, ale nie brakuje także i tych ukrytych. Do pierwszej grupy należy estetyka – rolowana trawa jest gęsta, gruba i intensywnie zielona, co jest głównym powodem, dla którego warto w nią zainwestować – sprawi bowiem, że otoczenie naszego domu będzie się pięknie prezentować. Trawa z naszych upraw doskonale radzi sobie także w trudnych warunkach, takich jak boiska sportowe czy place zabaw. Nie wymaga również żadnych specjalnych warunków glebowych, a pielęgnacja trawnika rolowanego nie jest szczególnie trudna i czasochłonna, stąd możliwość użycia go do zagospodarowania terenów zielonych w zdegradowanym środowisku. Dzięki swoim walorom estetycznym nasza trawa w rolkach ma pozytywny wpływ na samopoczucie, a jej soczysta zieleń działa kojąco na zmysły.

Chcemy wyraźnie podkreślić, że rolowany trawnik to nadal trawnik naturalny, tylko wyhodowany poza docelowym miejscem uprawy. Dlatego wyróżnia się wszystkimi zaletami charakterystycznymi dla naturalnej roślinności. Trawa, również ta w rolkach, pochłania pyły z powietrza (1 m2 trawnika może pochłonąć około 40 kg pyłów rocznie!), wiąże trujące gazy, a dzięki parowaniu wody z liści powoduje nawilżenie i reguluje mikroklimat. Trawa wpływa także na krążenie tlenu (100 m2 trawnika wytwarza w ciągu roku taką ilość tlenu, która zaspokaja potrzeby oddechowe 10 osób) i zapobiega erozji gleby, co ma szczególne znaczenie na spadzistych terenach. Dodatkowo trawnik z rolki stanowi izolację akustyczną, a więc tłumi hałas.

Jeśli chcą Państwo poznać wszystkie zalety naszego produktu, najlepiej zamówić rolkę trawy na próbę i położyć obok istniejącego trawnika w celach porównawczych. Jesteśmy przekonani, że po zapoznaniu się z zaletami trawy z rolki nie będą już chcieli Państwo wrócić do tradycyjnej uprawy trawnika.