TRAWA ROLOWANA - GREEN FLOR k. Białegostoku

trawa z rolki
trawniki rolowane green flor

Założenie trawnika to czasochłonny i żmudny proces, który rzadko przynosi oczekiwane efekty. Często, pomimo wielu różnych zabiegów i najlepszych intencji, ich rezultatem jest trawnik słaby, przerzedzony i pełen chwastów, które bardzo trudno wyplenić. Dzieje się tak, ponieważ nasiona traw, tak jak każdej innej rośliny, muszą trafić na odpowiedni dla siebie grunt. Wobec tego jak dobrać najlepszą odmianę trawy do obsadzanego podłoża? Jako hurtowy dostawca rolowanych trawników wiemy to najlepiej.

Wpływ na wzrost trawy mają indywidualne warunki siedliskowe, do których zalicza się różnorodność podłoża (gleby), żyzność warstwy nośnej, a także warunki atmosferyczne panujące w danym regionie. Mając to wszystko na uwadze, wybieramy odpowiedni gatunek trawy i porę zasiewu, a mimo to efekt nadal może być różny. Dzieje się tak, ponieważ najlepszy trawnik wyrasta z mieszanek gatunków, a tak powstaje nasza trawa w rolkach.

Mieszanki trawnikowe składają się z wyspecjalizowanych odmian traw mających różne wymagania przyrodnicze, odmienne tempo rozwoju i wzrostu oraz różnorodną wytrzymałość na czynniki stresujące. Odpowiednio skomponowana mieszanka traw adaptuje się łatwiej od pojedynczych gatunków i odmian.

Jak powstają trawniki z rolki Green Flor?

Wśród wielkiego bogactwa różnych gatunków traw oferowanych na naszym rynku nie wszystkie są odpowiednie dla polskich warunków klimatycznych. Aby mogli Państwo cieszyć się idealnym trawnikiem, nasi specjaliści selekcjonują stosowne odmiany. Wybrane trawy są przez nas wysiewane, pielęgnowane, podlewane i nawożone przez ponad rok – aż do momentu, gdy z nasion powstaje piękny, zielony trawnik. Dbamy także o to, by był gęsty i wolny od chwastów. Odporność na choroby i trudne warunki klimatyczne nasze trawniki w rolce zawdzięczają mieszance nasion różnych gatunków.

Wyprodukowana przez nas i sprzedawana niedaleko Białegostoku trawa rolowana może być rozwijana w różnych rejonach Polski. Jednak najważniejszą zaletą naszych produktów jest możliwość zakładania trawnika przez cały rok!

jak powstają trawniki rolowane

W jakich miejscach sprawdzi się trawnik z rolki?

Nasza odpowiedź może być tylko jedna – wszędzie, gdzie chcą Państwo cieszyć oko zieloną, zadbaną i gęstą trawą. W Green Flor produkujemy jednolite trawniki z rolki na podlasiu, wyhodowane dla miejsc o różnych naturalnych warunkach dla wzrostu roślin oraz eksploatowanych z różną intensywnością. Znając cechy poszczególnych gatunków i odmian trawy, produkujemy trawniki z mieszanek nasion, które świetnie sprawdzają się na uniwersalnym gruncie, ale też na boiskach piłkarskich i terenach zdegradowanych.


Technika układania trawników rolowanych różni się nieco w zależności od nachylenia terenu – choć zarówno w przypadku terenów płaskich, jak i stromych poszczególne rolki są rozwijane obok siebie, na skarpach i wałach o dużym nachyleniu stosuje się dodatkowe drewniane kołeczki, które mocowane są w rogach poszczególnych rolek. Właściwa pielęgnacja trawnika z rolki sprawi zaś, że będą mogli Państwo cieszyć się zielenią od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.