Czy trawa z rolki jest lepsza?

Czy trawa z rolki jest lepsza?

Trawnik z rolki to sprawdzony sposób, aby w szybki i prosty sposób cieszyć się idealnie zieloną trawą. Gotowy trawnik może być równie imponujący jak zasiany tradycyjnymi metodami, a zabiegi pielęgnacyjne są w obu przypadkach bardzo podobne. Główna różnica polega na zakładaniu trawnika. Trawa z rolki to oczywiście znacznie szybsze rozwiązanie.

Urok trawy z rolki

Trawa z rolki, która pochodzi od sprawdzonych producentów trawników, będzie cechować się dobrą jakością i przy odrobinie uwagi będzie cieszyć swoim zachwycającym urokiem. Przede wszystkim warto pamiętać, że w początkowej fazie swojego rozwoju wzrasta pod okiem czujnych fachowców na specjalnie dobranym podłożu. Zabiegają oni o to, by rozwijała się bez niepotrzebnych chwastów, mchu czy innych zanieczyszczeń, które mogłyby wpływać na wygląd trawnika. Przeprowadzane są liczne zabiegi poprawiające kondycję korzeni i źdźbła. Po okresie intensywnego rozwoju (średnio ok. rok) trawnik jest zbierany przy pomocy specjalnych maszyn, które precyzyjnie wycinają trawę z podłoża i zwijają w rolki. Tak przygotowana trawa z rolki czeka na swoich nowych właścicieli.

Trawa z rolki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które oczekują szybkich rezultatów. Rozłożenie trawnika trwa zaledwie kilka godzin, wcześniej należy tylko odpowiednio przygotować podłoże. Przygotowanie podłoża polega na usunięciu kamieni, liści i gałęzi. Podłoże powinno być też wyrównane.

Trawa z rolki właściwie zaraz po odpowiednim ułożeniu będzie prezentować się bardzo atrakcyjnie. Użytkowanie należy rozpocząć dopiero, gdy roślinność w pełni się ukorzeni (ok. 2 tygodni).

Nie można jednoznacznie stwierdzić, że trawnik z rolki jest lepszy niż z siewu tradycyjnego. Wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań i preferencji. Z całą pewnością jest to rozwiązanie idealne w przypadku, gdy chcemy szybko cieszyć się ładnym i funkcjonalnym trawnikiem. Sprawdzi się przede wszystkim na terenach wokół nowo wybudowanych posesji, na zboczach, placach rekreacyjnych itp.


Drukuj