Jesteś niecierpliwy? Postaw na trawnik z rolki!

Jesteś niecierpliwy? Postaw na trawnik z rolki!

Życie w XXI wieku to ciągły pośpiech i nawał obowiązków. Nie dziwne więc, że coraz większej liczbie ludzi brakuje czasu, a często także cierpliwości. Dla takich osób czekanie na wyrośnięcie trawnika może być nie do zniesienia. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które praktycznie całkowicie eliminuje oczekiwanie na zieloną murawę. Jest nim trawnik z rolki.

Trawnik z siewu to długie miesiące oczekiwania

Tradycyjnym sposobem na założenie trawnika jest kupno nasion, wysianie ich, a potem odpowiednia pielęgnacja. Pierwsze kępki trawnika pojawiają się, w zależności od gatunku trawy, po tygodniu lub nawet kilku. Na gęstą, zieloną murawę trzeba jednak poczekać kilka miesięcy, a na ten czas duża część posesji będzie musiała zostać wyłączona z jakiegokolwiek innego użytkowania. Samo czekanie jednak nie wystarczy. W międzyczasie należy zadbać o to, by nasiona nie zostały wymyte przez deszcz bądź wodę używaną do podlewania, a także by nie wywiał ich wiatr czy nie wydziobały ich ptaki. Samodzielne założenie trawnika z siewu jest więc czaso- i pracochłonne, a rezultat może być niesatysfakcjonujący.

Trawa z rolki = natychmiastowy efekt

W przypadku trawnika z rolki wymienione powyżej problemy zupełnie nas nie dotyczą. Trawa z rolki gwarantuje natychmiastowy efekt zielonego dywanu – wystarczy przygotować glebę, kupić rolki, a następnie je rozłożyć – samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalistów. Aby trawnik prawidłowo się ukorzenił, trzeba jednak wykonać kilka dodatkowych czynności. Od razu po ułożeniu należy go zwałować oraz intensywnie podlać. W pierwszym tygodniu trzeba nawadniać trawę codziennie, w późniejszym okresie co 2-3 dni, a po kilku tygodniach w zależności od potrzeb. Jeśli początkowa pielęgnacja nie zostanie zaniedbana, już po około 2-3 tygodniach trawnik będzie gotowy do intensywnego użytkowania. Co więcej, trawnik z rolki, w przeciwieństwie do tradycyjnego, można zakładać w całym sezonie wegetacyjnym, a nie tylko wiosną i późnym latem. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by rozłożyć rolki w lipcu, przy dużym upale, a nawet w listopadzie – są one odporne na przymrozki i przemarzanie.


Drukuj