Różnice między rolowanym trawnikiem sportowym, a uniwersalnym

Różnice między rolowanym trawnikiem sportowym, a uniwersalnym

Piękny, gęsty i zadbany trawnik to marzenie każdego ogrodnika. Dzięki nowoczesnym metodom, takim jak trawa z rolki, każdy z nas może go mieć i to w zaledwie kilka godzin. Do wyboru mamy kilka podstawowych rodzajów trawnika rolowanego, dlatego warto się zastanowić, który produkt wybrać? Jak się okazuje, na naszą decyzję powinien wpłynąć przede wszystkim planowany sposób wykorzystania trawy.

Trawnik sportowy - wytrzymałość na zniszczenie 

Tzw. sportowy trawnik rolowany to innowacyjna propozycja, której główną zaletą jest maksymalna odporność na obciążenia i niszczenie mechaniczne. Dzięki swoim właściwościom, trawnik może być krótko przycięty lub położony w miejscu bardzo nasłonecznionym, gdzie inne produkty nie mogłyby przetrwać. Trawnik sportowy jest odporny na deptanie, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w miejscach, takich jak obiekty sportowe, place zabaw i stadiony, czyli powierzchnie intensywnie użytkowane. Niezwykła trwałość tej propozycji spowodowana jest użyciem specjalnej mieszanki nasion, które stanowią gwarancję szybkiego wzrostu, ale także maksymalnej regeneracji. Ich cechą charakterystyczną jest także mocny i gęsty system korzeniowy, wpływający na estetyczny wygląd całej przestrzeni. Zastosowanie rolowanego trawnika sportowego jest też korzystne dla samych zawodników, ponieważ gęsta kompozycja amortyzuje ciało podczas upadku, a co za tym idzie, zmniejsza ryzyko poważnych kontuzji. 

Trawnik uniwersalny - wielofunkcyjny produkt 

Trawnik z rolki może występować także pod formą kompozycji uniwersalnej, która sprawdzi się niemal w każdej sytuacji. Wybierając tą metodę zyskujemy zachwycające efekty, pomijając długi czas oczekiwania na tradycyjne wykiełkowanie nasion. Tak naprawdę przy wykorzystaniu propozycji naszej firmy, piękny trawnik to kwestia kilku godzin, potrzebnych do rozłożenia rolki materiału. Trawa uniwersalna jest dość tania, w porównaniu do innych kompozycji, np. takich jak trawa sportowa, a dzięki swojej innowacyjnej postaci, nie traci właściwości oraz jakości. Stworzona przez naszych profesjonalistów kompozycja jest odporna na występowanie grzybów i innych szkodliwych czynników. Taki trawnik może być montowany niezależnie od pory roku, nie podlega więc ograniczeniom, jakie wykazuje tradycyjny siew trawy.


Drukuj