Korzyści z posiadania trawnika z rolki

Korzyści z posiadania trawnika z rolki

Trawnik zakłada się z wielu powodów. Jednym z nich jest chęć stworzenia estetycznej przestrzeni wokół domu i innych budynków, czy na działce. W rzeczywistości trawnik generuje więcej korzyści.

trawnik rolowanyTrawnik tłumi hałas, pochłania szkodliwe pyły i wiąże trujące gazy. Zdecydowanie poprawia jakość powietrza w otoczeniu, a także korzystnie wpływa na regulację mikroklimatyczną temperatury. By jednak móc cieszyć się tym wszystkim, trzeba wyhodować gęstą, zdrową, silną trawę. Najprościej jest zastosować trawnik z rolki.

Dlaczego trawa w rolkach to dobry wybór?

Trawa z rolki jest świetną alternatywą dla trawy sianej. Nie trzeba specjalnie przygotowywać gruntu, tracić czasu na samodzielne wysiewanie nasion i martwić się, żeby trawa równo wykiełkowała.

Trawniki rolowane są gotowe do wyłożenia na równo przygotowanej powierzchni, co od razu gwarantują satysfakcjonujący efekt. A samo układanie trawy jest bardzo proste i szybkie.

Trawa w rolkach jest produkowana z nasion najlepszych gatunków. W efekcie tego wykonany trawnik jest odporny na choroby i niekorzystne warunki pogodowe. Poza tym zdrowa i od samego początku w odpowiedni sposób zadbana trawa rolowana bardzo ładnie się prezentuje.


Drukuj