Trawniki i zielone dachy - Blog Green Flor

trawa z rolki

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Ochrona dachów zielonych przed przerastaniem korzeniami

Ochrona dachów zielonych przed przerastaniem korzeniami

Korzystając z rozwiązania jakim jest system dachów zielonych należy pamiętać, że rozwiązanie to jest swoistym połączeniem naturalnej roślinności ze standardową zabudową mieszkalną. Wymusza to odpowiednie zabezpieczenie poszycia dachowego przed działaniem roślinności, m.in. przed przerastaniem korzeniami.

Przede wszystkim, aby w ogóle rozpocząć proces zakładania dachu zielonego, należy upewnić się, że poszycie dachowe jest w 100% szczelne. Ponadto należy pamiętać, że pokrycia dachowe należy zawsze montować dokładnie według instrukcji producentów, co zapewni zgodność ich parametrów z powszechnie obowiązującymi normami.

Trawniki rolowane – funkcje pełnione w ogrodzie

Trawniki rolowane – funkcje pełnione w ogrodzie

Podstawowym założeniem, jakie przyświeca osobom decydującym się na wyłożenie trawników z rolki trawników z rolki jest upiększenie swojej posesji. Trawnik jest bowiem wizytówką całego ogrodu i sam z siebie może być jego ozdobą. Jest to z pewnością jego podstawowa zadanie, warto jest mieć jednak świadomość także innych, pełnionych przez niego funkcji. Część z nich jesteśmy w stanie zauważyć na pierwszy rzut oka, inne nie są dostrzegalne.

Pielęgnacja ekstensywnych systemów dachów zielonych

Pielęgnacja ekstensywnych systemów dachów zielonych

Ekstensywne systemy dachów zielonych są bardzo wygodne ze względu na łatwość ich utrzymania. Łatwość ta spowodowana jest faktem, że systemy te składają się z roślin sucholubnych (między innymi mchów traw, bylin i rozchodników), które posiadają niskie wymagania wegetacyjne, dzięki czemu mogą się samodzielnie utrzymywać i rozwijać. Ta samowystarczalność spowodowana jest naturalnymi procesami biologicznymi, które zachodzą w podłożu i które dostarczają roślinom większość składników niezbędnych do ich prawidłowej wegetacji.

OFERTA GREEN FLOR

Wykorzystujemy produkty ekologiczne i promujemy takie rozwiązania wśród naszych klientów. Stworzyliśmy wyjątkowy ekstensywny system zielonych dachów, który ze względu na swoje małe wymagania techniczne z powodzeniem można użytkować na większości rodzajów konstrukcji dachowych.

Zajmujemy się również produkcją wysokiej jakości trawników rolowanych. Nasze specjalnie wyselekcjonowane mieszanki traw rosną na plantacjach na Podlasiu. W tym czystym, ekologicznym rejonie Polski znaleźliśmy idealne warunki uprawy, skąd następnie nasze gęste, zielone trawniki trafiają do klientów w całym kraju.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. W dziale "Katalog produktów" przedstawiamy oferowane przez nas maty, geowłókniny i inne akcesoria wykorzystywane w systemach dachów zielonych. Wybierz współpracę z Green Flor i ciesz się kojącą zmysły zielenią w swoim otoczeniu!

Green Flor - zielone dachy

Green Flor
Moskwin 1
17-132 Wyszki k. Białegostoku
woj. podlaskie

DOŁĄCZ DO NAS

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright GREEN FLOR © 2022 | Polityka prywatności

Tworzenie stron: Agencja reklamowa Whiteart
logo greenflor