Trawniki i zielone dachy - Blog Green Flor

trawa z rolki

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Aeracja, czyli napowietrzanie trawnika

Aeracja, czyli napowietrzanie trawnika

Każdy właściciel ogrodu wie, jak ważna jest właściwa pielęgnacja trawników. Jednym z  podstawowych zabiegów, którymi możemy wpływać na to, jak nasz trawnik rośnie oraz zapobiegać powstawaniu różnego typu chorób, jest zabieg aeracji, czyli napowietrzanie trawników. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, w jakim celu przeprowadza się zabiegi aeracji oraz jakie są rodzaje tej metody pielęgnacji.

Jak przygotować trawnik po zimie?

Jak przygotować trawnik po zimie?

Zakończenie zimy i rozpoczęcie sezonu wiosennego to bardzo intensywny czas dla właścicieli ogrodów. Jednym z najważniejszych zadań, jakie przed nimi teraz stoją, to właściwe przygotowanie zieleni do sezonu wiosennego i zapewnienie im optymalnych warunków do rozwoju i do wzrostu. Dotyczy to oczywiście także trawników. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu Green Flor dokładnie opisujemy, w jaki sposób należy przygotować trawnik po zimie i opisujemy wszystkie niezbędne do wykonania zabiegi i elementy, które sprawią, że trawnik szybko odzyska po zimie swój wcześniejszy blask.

Jak rozpoznawać i walczyć z chorobami trawnika?

Jak rozpoznawać i walczyć z chorobami trawnika?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego z ogrodem marzy o tym, żeby mieć w nim piękny i zadbany trawnik. Żeby to jednak było możliwe konieczne jest nie tylko wybranie odpowiedniej trawy w rolce lub najlepszych mieszanek trawy w nasionach, ale także później systematyczna pielęgnacja trawnika. Bez niej bowiem, trawnik może być narażony na wiele niebezpieczeństw, także na różnego rodzaju choroby. W dzisiejszym wpisie na blogu tłumaczymy, jakie są najczęściej występujące choroby trawników, jak je rozpoznać oraz w jaki sposób można zapobiegać ich powstawaniu.

Rizoktonioza traw – rozpoznawanie, zwalczanie, zapobieganie

Rizoktonioza traw – rozpoznawanie, zwalczanie, zapobieganie

Wiele gatunków grzybów tylko czeka, aby zaatakować osłabioną trawę, siejąc spustoszenie na naszym trawniku. Jedną z wywoływanych przez nie chorób jest rizoktonioza traw. Dowiedz się, jak ją rozpoznawać i zwalczać, a także jak jej zapobiegać.

Jak zielone dachy wpływają na bioróżnorodność?

Jak zielone dachy wpływają na bioróżnorodność?

Postępująca urbanizacja niesie za sobą liczne korzyści, ale również wiele zagrożeń – zarówno dla ludzi, jak i innych zwierząt oraz roślin.

Zgorzel podstawy źdźbła traw - objawy, zwalczanie, zapobieganie

Zgorzel podstawy źdźbła traw - objawy, zwalczanie, zapobieganie

Trawa jest narażona na wiele chorób wywoływanych przez grzyby. Na zainfekowanie podatne są przede wszystkim trawniki intensywnie koszone i nawożone. Jedną z często pojawiających się chorób jest zgorzel podstawy źdźbła traw. Co jest jej przyczyną, jakie są jej objawy, jak ją zwalczać i jej zapobiegać?

Zgorzel siewek traw - objawy, zwalczanie, zapobieganie

Zgorzel siewek traw - objawy, zwalczanie, zapobieganie

Każdy chciałby, aby jego trawnik prezentował się estetycznie. Niestety częste koszenie i nawożenie, które jest niezbędne do utrzymania pożądanego wyglądu trawnika, wpływa na wzrost zagrożenia chorobami. Jedną z najczęściej występujących chorób grzybowych trawników jest zgorzel siewek traw. Jakie są jej przyczyny, czym się objawia, jak ją zwalczać i jej zapobiegać?

W jaki sposób zielone dachy wpływają na mikroklimat?

W jaki sposób zielone dachy wpływają na mikroklimat?

Zielone dachy nadal są niezbyt częstym widokiem w polskich miastach. A szkoda, bo nie dość, że poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej, to pomagają polepszyć warunki bytowe dla człowieka. Jak zielone dachy wpływają na mikroklimat?

Jaka jest najlepsza pora roku na zakładanie trawnika z rolki?

Jaka jest najlepsza pora roku na zakładanie trawnika z rolki?

Trawa z rolki z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Jedną z jej największych zalet jest możliwość założenia trawnika przez cały sezon wegetacyjny: od wczesnej wiosny, poprzez lato, aż do późnej jesieni. Podobnie jak w przypadku trawy z siewu niektóre terminy są lepsze, a inne gorsze. Kiedy najlepiej zdecydować się na trawnik z rolki?

Jakie jest najlepsze podłoże pod trawnik z rolki?

Jakie jest najlepsze podłoże pod trawnik z rolki?

Regularne koszenie i nawożenie trawnika nie przyniesie oczekiwanych skutków, jeśli założysz go na nieodpowiednim podłożu. Na szczęście nic straconego – nawet jeśli podłoże w Twoim ogródku nie jest idealne, możesz poprawić jego właściwości dzięki kilku prostym czynnościom. Wyjaśniamy, o co warto zadbać, aby perfekcyjnie przygotować miejsce pod trawnik z rolki.

Czym są dachowe maty wegetacyjne i dlaczego są lepsze niż nasadzenia?

Czym są dachowe maty wegetacyjne i dlaczego są lepsze niż nasadzenia?

Zielone dachy nadal są dość rzadkim widokiem w naszym kraju, ale powoli przebijają się do szerszej świadomości. Jeśli chciałbyś założyć zielony dach na swoim domu lub jesteś deweloperem, który zdaje sobie sprawę z licznych zalet tego rozwiązania, musisz wiedzieć, że dach można zazielenić na dwa sposoby.

Jakie korzyści ekonomiczne zapewnia zielony dach?

Jakie korzyści ekonomiczne zapewnia zielony dach?

W Polsce zielone dachy nadal są rzadkością, choć na pewno są częściej spotykane niż jeszcze kilka lat temu. Coraz więcej osób przekonuje się o ich licznych zaletach. W dzisiejszym wpisie przyglądamy się korzyściom ekonomicznym zapewnianym przez zielony dach.

OFERTA GREEN FLOR

Wykorzystujemy produkty ekologiczne i promujemy takie rozwiązania wśród naszych klientów. Stworzyliśmy wyjątkowy ekstensywny system zielonych dachów, który ze względu na swoje małe wymagania techniczne z powodzeniem można użytkować na większości rodzajów konstrukcji dachowych.

Zajmujemy się również produkcją wysokiej jakości trawników rolowanych. Nasze specjalnie wyselekcjonowane mieszanki traw rosną na plantacjach na Podlasiu. W tym czystym, ekologicznym rejonie Polski znaleźliśmy idealne warunki uprawy, skąd następnie nasze gęste, zielone trawniki trafiają do klientów w całym kraju.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. W dziale "Katalog produktów" przedstawiamy oferowane przez nas maty, geowłókniny i inne akcesoria wykorzystywane w systemach dachów zielonych. Wybierz współpracę z Green Flor i ciesz się kojącą zmysły zielenią w swoim otoczeniu!

Green Flor - zielone dachy

Green Flor
Moskwin 1
17-132 Wyszki k. Białegostoku
woj. podlaskie

DOŁĄCZ DO NAS
logo greenflor