Trawniki i zielone dachy - Blog Green Flor

trawa z rolki

O trawnikach i technologii zielonych dachów

Powierzchnia biologicznie czynna – wyjaśniamy czym jest i jak ją obliczyć

Powierzchnia biologicznie czynna – wyjaśniamy czym jest i jak ją obliczyć

Każda realizacja inwestycji budowlanej wiąże się z koniecznością wygospodarowania części terenu pod powierzchnię biologicznie czynną. O tym, czym jest ta powierzchnia, mówi Rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Warto bliżej poznać to zagadnienie i przede wszystkim dowiedzieć się, w jaki sposób obliczyć procent zabudowy działki, jaki musi być przeznaczony pod wspomniany teren biologicznie czynny.

Niebiesko zielona infrastruktura dla komfortu i zdrowia ludzi

Niebiesko zielona infrastruktura dla komfortu i zdrowia ludzi

Coraz częściej słyszy się o miastach i gminach na terenie całej Polski, które inwestują w niebiesko zieloną infrastrukturę. Wszystko to w celu przystosowania się do stale zmieniającego się klimatu. Celem poprawy jakości życia ludzi w miastach, dziś odprowadza się toksyny, ochładza zabetonowane przestrzenie, a także poprawia jakość powietrza. Jednak to zbyt mało.

Retencja wody opadowej na dachach budynków – jak działa i czy faktycznie ma sens?

Retencja wody opadowej na dachach budynków – jak działa i czy faktycznie ma sens?

Obfite i częste opady deszczu na terenach miejskich, które są w znacznej mierze dość mocno uszczelnione, przyczyniają się do częstych zalań i podtopień. To jednocześnie powoduje obniżenie poziomu wód gruntowych. Przywrócenie równowagi w cyklu hydrologicznym jest możliwe na przykład poprzez odprowadzanie wody opadowej w miejsca czasowej retencji.

Odpowiednie nawadnianie trawnika

Odpowiednie nawadnianie trawnika

Odpowiednie nawadnianie, czyli podlewanie trawników, to jeden z najważniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak często powinno się podlewać swój trawnik, żeby zapewnić mu właściwe warunki do wzrostu i do dalszego rozwoju? W jaki sposób najlepiej jest nawadniać swój trawnik? Na te i inne pytania na temat podlewania trawników odpowiadamy w naszym dzisiejszym wpisie na blogu Green Flor.

Czym nawozić trawnik?

Czym nawozić trawnik?

Właściwa pielęgnacja trawnika ma na celu sprawienie, że będzie on się charakteryzował dużą wytrzymałością i odpornością na trudne warunki atmosferyczne, będzie gęsty i ciemnozielony. Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych trawników jest ich nawożenie. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie tłumaczymy, czym powinno się nawozić trawniki oraz jak często powinno się wykonywać takie zabiegi.

Jakie warstwy wchodzą w skład ekstensywnych systemów zielonych dachów?

Jakie warstwy wchodzą w skład ekstensywnych systemów zielonych dachów?

Ekstensywne systemy zielonych dachów są coraz częściej umieszczane na miejskich budynkach mieszkalnych, obiektach biurowych oraz na domach jednorodzinnych. Ich stosowanie przynosi bardzo dużo korzyści: ma pozytywny wpływ na estetykę budynku, chroni i przedłuża żywotność poszycia dachowego, stwarza doskonałą izolację termiczną budynku oraz oczyszcza powietrze. Takie korzyści są możliwe do osiągnięcia dzięki odpowiedniej budowie ekstensywnych systemów zielonych dachów. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, z jakich warstw składa się każdy wykonywany w Green Flor system zielonego dachu.

Dlaczego warto zdecydować się na ekstensywny, a nie intensywny system zielonego dachu?

Dlaczego warto zdecydować się na ekstensywny, a nie intensywny system zielonego dachu?

Zielone dachy są coraz częściej wybierane przez inwestorów, jako sposób zwiększenia ilości zieleni w miastach. Istnieją dwa podstawowe rodzaje dachów zielonych: systemy ekstensywne i systemy intensywne. Green Flor specjalizuje się w tworzeniu ekstensywnych systemów zielonych dachów, które są po prostu znacznie bardziej uniwersalne. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej porównujemy oba rodzaje systemów zielonych dachów i wskazujemy, dlaczego planując taką inwestycję lepiej jest wybrać system ekstensywny.

Trawa z rolki sposobem na założenie trawnika jesienią

Trawa z rolki sposobem na założenie trawnika jesienią

Większość osób decyduje się na założenie trawnika wiosną. Według ogrodników lepszym terminem jest jednak jesień i to właśnie wtedy jest największa szansa na dobre przyjęcie się trawy, zwłaszcza jeśli mamy zamiar ułożyć trawnik z rolki. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej tłumaczymy, dlaczego jesień jest tak dobrym okresem na założenie trawnika, dlaczego lepiej w tym celu sprawdza się trawa z rolki niż trawa z siewu oraz jak należy przygotować podłożę przed ułożeniem trawnika z rolki.

Aeracja, czyli napowietrzanie trawnika

Aeracja, czyli napowietrzanie trawnika

Każdy właściciel ogrodu wie, jak ważna jest właściwa pielęgnacja trawników. Jednym z  podstawowych zabiegów, którymi możemy wpływać na to, jak nasz trawnik rośnie oraz zapobiegać powstawaniu różnego typu chorób, jest zabieg aeracji, czyli napowietrzanie trawników. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, w jakim celu przeprowadza się zabiegi aeracji oraz jakie są rodzaje tej metody pielęgnacji.

Jak przygotować trawnik po zimie?

Jak przygotować trawnik po zimie?

Zakończenie zimy i rozpoczęcie sezonu wiosennego to bardzo intensywny czas dla właścicieli ogrodów. Jednym z najważniejszych zadań, jakie przed nimi teraz stoją, to właściwe przygotowanie zieleni do sezonu wiosennego i zapewnienie im optymalnych warunków do rozwoju i do wzrostu. Dotyczy to oczywiście także trawników. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu Green Flor dokładnie opisujemy, w jaki sposób należy przygotować trawnik po zimie i opisujemy wszystkie niezbędne do wykonania zabiegi i elementy, które sprawią, że trawnik szybko odzyska po zimie swój wcześniejszy blask.

Jak rozpoznawać i walczyć z chorobami trawnika?

Jak rozpoznawać i walczyć z chorobami trawnika?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego z ogrodem marzy o tym, żeby mieć w nim piękny i zadbany trawnik. Żeby to jednak było możliwe konieczne jest nie tylko wybranie odpowiedniej trawy w rolce lub najlepszych mieszanek trawy w nasionach, ale także później systematyczna pielęgnacja trawnika. Bez niej bowiem, trawnik może być narażony na wiele niebezpieczeństw, także na różnego rodzaju choroby. W dzisiejszym wpisie na blogu tłumaczymy, jakie są najczęściej występujące choroby trawników, jak je rozpoznać oraz w jaki sposób można zapobiegać ich powstawaniu.

Rizoktonioza traw – rozpoznawanie, zwalczanie, zapobieganie

Rizoktonioza traw – rozpoznawanie, zwalczanie, zapobieganie

Wiele gatunków grzybów tylko czeka, aby zaatakować osłabioną trawę, siejąc spustoszenie na naszym trawniku. Jedną z wywoływanych przez nie chorób jest rizoktonioza traw. Dowiedz się, jak ją rozpoznawać i zwalczać, a także jak jej zapobiegać.

OFERTA GREEN FLOR

Wykorzystujemy produkty ekologiczne i promujemy takie rozwiązania wśród naszych klientów. Stworzyliśmy wyjątkowy ekstensywny system zielonych dachów, który ze względu na swoje małe wymagania techniczne z powodzeniem można użytkować na większości rodzajów konstrukcji dachowych.

Zajmujemy się również produkcją wysokiej jakości trawników rolowanych. Nasze specjalnie wyselekcjonowane mieszanki traw rosną na plantacjach na Podlasiu. W tym czystym, ekologicznym rejonie Polski znaleźliśmy idealne warunki uprawy, skąd następnie nasze gęste, zielone trawniki trafiają do klientów w całym kraju.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. W dziale "Katalog produktów" przedstawiamy oferowane przez nas maty, geowłókniny i inne akcesoria wykorzystywane w systemach dachów zielonych. Wybierz współpracę z Green Flor i ciesz się kojącą zmysły zielenią w swoim otoczeniu!

Green Flor - zielone dachy

Green Flor
Moskwin 1
17-132 Wyszki k. Białegostoku
woj. podlaskie

DOŁĄCZ DO NAS
logo greenflor